Відкриття Ресурсного центру

0
84
Боротьба з туберкульозом є загальносвітовою проблемою взагалі, та загальноукраїнською, державною проблемою зокрема. Але ніколи, жодна держава зусиллями тільки державних структур не перемагала туберкульоз. Як у найбільш неблагополучні з боку захворювання на туберкульоз часи, так і у найбільш спокійні, велику роль відігравали громадські організації, і в першу чергу, у профілактичній роботі серед населення.
Це пов’язано з необхідністю невідкладного та всеохоплюючого підвищення санітарної грамотності (обізнаності) населення у неблагополучних регіонах в умовах епідемії туберкульозу в Україні, та направлено на розв’язання проблеми росту захворюваності на туберкульоз у країні, що стало можливим внаслідок однієї з таких причин, як необізнаність (не інформованість) населення, безпечність у поведінці людей у місцях масового скупчення, побуті, незнання найпростіших засобів розпізнання цієї небезпечної хвороби і запобігання їй у повсякденному житті, а також у зв’язку із щорічною амністією із місць відбування покарань, де за статистикою захворюваність засуджених на туберкульоз більше середньої по Україні у 140 разів.

28 лютого 2005 року відкрито перший в Україні Ресурсний центр по попередженню захворюваності на туберкульоз серед дітей України, створений на базі Фундації “Громадський рух “Українці проти туберкульозу” та Дитячого відділення Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського.
Головна мета діяльності Ресурсного центру – акумуляція інформаційних ресурсів, сприяння поширенню освітніх ресурсів та поєднанню зусиль зацікавлених державних установ, об’єднань громадян та організацій у справі боротьби з епідемією туберкульозу в Україні.
Діяльність Центру планується за наступними напрямками:
проведення інформаційно-освітньої роботи в регіонах в рамках загальноукраїнської програми „Українці проти туберкульозу”;
лобіювання програм профілактики туберкульозу та поєднаної інфекції туберкульоз–ВІЛ/СНІД на регіональному рівні;
інформаційно-тренінгова робота з представниками регіональних ЗМІ;
розвиток продуктивного діалогу та партнерських відносин між різноманітними сегментами суспільства (державними структурами, громадськими організаціями, засобами масової інформації, групами ризику населення щодо захворювання на туберкульоз та поєднану інфекцію тубер кульоз–ВІЛ/СНІД, тощо);
організація моніторингу результатів інформаційно-освітньої діяльності;
сприяння підвищенню фтизіатричної кваліфікації лікарів загально-лікувального профілю;
та інше.
Будемо раді бачити Вас серед наших партнерів по боротьбі за здоров’я українського народу.
Правління Фундації “Громадський рух “Українці проти туберкульозу”