2005 рік

0
57

В рамках програми «Профілактика туберкульозу серед дітей та молоді шкільного віку» 28 лютого 2005 року відкрито перший в Україні Ресурсний центр по попередженню захворюваності на туберкульоз серед дітей України, створений на базі Фундації “Громадський рух “Українці проти туберкульозу” та Дитячого відділення Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського.

Головна мета діяльності Ресурсного центру – акумуляція інформаційних ресурсів, сприяння поширенню освітніх ресурсів та поєднанню зусиль зацікавлених державних установ, об’єднань громадян та організацій у справі боротьби з епідемією туберкульозу в Україні.

Діяльність Центру організовується за наступними напрямками:

проведення інформаційно-освітньої роботи в регіоні в рамках загальноукраїнської програми „Українці проти туберкульозу”;

лобіювання програм профілактики туберкульозу та поєднаної інфекції туберкульоз–ВІЛ/СНІД на регіональному рівні;

інформаційно-тренінгова робота з представниками регіональних ЗМІ;

розвиток продуктивного діалогу та партнерських відносин між різноманітними сегментами суспільства (державними структурами, громадськими організаціями, засобами масової інформації, групами ризику населення щодо захворювання на туберкульоз та поєднану інфекцію туберкульоз–ВІЛ/СНІД, тощо);

організація моніторингу результатів інформаційно-освітньої діяльності;

сприяння підвищенню фтизіатричної кваліфікації лікарів загально-лікувального профілю; та інше.

З метою об’єднання та координації зусиль громадських організацій по подоланню епідемії туберкульозу в Україні Фундація “Громадський рух “Українці проти туберкульозу” виступила ініціатором створення Всеукраїнської спілки громадських організацій «Коаліція організацій «Зупинимо туберкульоз разом». Про створення коаліції було оголошено на робочій зустрічі громадських організацій, що опікуються питаннями охорони здоров’я, 10 вересня 2005 року.

За підсумками громадського контролю виконання заходів з подолання епідемії туберкульозу 15 грудня 2005 року була проведена прес-конференція “Боротьба з туберкульозом в Україні: реальність чи міф?”. В ході прес-конференції було оприлюднено результати моніторингу та доведено до української громадськості результати перевірки Рахунковою палатою України використання коштів Державного бюджету України, виділених Міністерству охорони здоров’я у 2002-2004 роках та І квартал 2005 року на виконання Національної програми боротьби із захворюванням на туберкульоз у 2002-2005 роках.