2006 рік

0
66

В рамках програми Фундації з громадського моніторингу виконання державних програм з протидії епідемії туберкульозу 26 січня 2006 року був проведений круглий стіл на тему: “Чи в змозі Україна подолати туберкульоз?”, на якому розглядалися шляхи активізації громадського контролю в сфері охорони здоров’я України та було доведено до громадськості результати перевірки Головним управління державної служби України незадовільної організації роботи по боротьбі з епідемією туберкульозу деякими посадовими особами Міністерства охорони здоров’я України, вперше в Україні проведеної за участю представників громадських організацій.

22 лютого 2006 року з метою напрацювання єдиної стратегії дій Парламенту, Уряду та громадськості у протидії епідемії туберкульозу в Україні і досягнення більш прозорого, дієвого та результативного характеру цієї співпраці у приміщенні Верховної Ради України Фундацією був проведений круглий стіл на тему: “Поєднання зусиль Парламенту, Уряду та громадськості в опрацюванні спільної стратегії подолання туберкульозу в Україні”. В ході круглого столу розглядалися стратегія взаємодії Парламенту, Уряду і громадськості у сфері подолання епідемії туберкульозу в умовах реформування політичної системи України, концепція державної цільової програми по подоланню епідемії туберкульозу в Україні, принципи її побудови та головні напрямки, питання оптимізації структури управління та координації дій по боротьбі з епідемією туберкульозу в державі, підвищення ефективності громадського контролю.

24 березня 2006 року Фундація “Громадський рух “Українці проти туберкульозу” спільно з Коаліцією організацій “Зупинимо туберкульоз разом” ініціювали проведення щорічного Місячника “Зупинимо туберкульоз разом!”, спрямованого на підвищення поінформованості громадян у питаннях попередження захворювання на туберкульоз в умовах його епідемії, забезпечення здорового, довготривалого та більш продуктивного життя українців.

14 липня 2006 року в місті Києві у приміщенні Духовної Академії Української Православної Церкви Київського Патріархату в Свято-Михайлівському Соборі Фундацією “Громадський рух “Українці проти туберкульозу” була організована та проведена робоча зустріч представників органів державної влади, місцевого самоврядування, фахівців в галузі фтизіатрії, релігійних та громадських діячів на тему “Поєднання зусиль держави, церков і громадськості у вирішенні соціальних і моральних проблем подолання туберкульозу та інших соціально-небезпечних хвороб в Україні”. На зустрічі обговорювалися сучасний стан епідемії туберкульозу та інших соціально-небезпечних хвороб в країні та завдання щодо взаємодії держави, церков і громадськості у вирішенні соціальних і моральних проблем її подолання, розвиток засад співпраці держави, громадськості, релігійних конфесій у протидії туберкульозній небезпеці.

Також Фундацією розпочато цикл тренінгів з медичними працівниками первинної ланки по підвищенню ефективності діагностування на туберкульоз та поєднану інфекцію туберкульоз-ВІЛ/СНІД. Перші тренінги було проведено 29 липня та 5 серпня 2006 року у малому залі колегії Міністерства охорони здоров’я України. Перед учасниками тренінгів виступили Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Сергій Петрович Бережнов, виконуючий обов’язки директора Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України професор, доктор медичних наук Василь Михайлович Мельник, фахівці Фундації у питаннях проведення тренінгів, керівництво Коаліції організацій “Зупинимо туберкульоз разом”.

В рамках громадського моніторингу державних заходів у протидії епідемії туберкульозу 30 листопада 2006 року була організована та проведена прес-конференція на тему «Протидія захворюванню на туберкульоз в Україні: досвід і уроки минулих років та завдання до 2011 року», в ході якої було розглянуто проект Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 роках, доведено до громадськості України першочергової причини неефективності боротьби із епідемією туберкульозу в Україні та обговорені права громадян України на якісне лікування  туберкульозу і якісні ліки, в плані ефективного використання коштів Державного бюджету України.

20 грудня 2006 року спільно із Постійною комісією Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту та Київською міською державною адміністрацією був проведений круглий стіл на тему: “Стратегія подолання туберкульозу в місті Києві”. В ході круглого столу відбулося напрацювання єдиної стратегії дій Київської міської ради, Київської міської державної адміністрації та громадськості у протидії епідемії туберкульозу в місті Києві і досягнення більш прозорого, дієвого та результативного характеру цієї співпраці.