День боротьби з туберкульозом 2012 – об’єднаємо зусилля

0
51

Шановні партнери, колеги і друзі,

Незважаючи на статистичні показники, що свідчать про деяке зменшення поширеності туберкульозу в Україні, рівень захворюваності та смертності залишається надзвичайно високим. Особливу стурбованість викликає той факт, що в Україні спостерігається стійке збільшення виявлення деструктивних форм туберкульозу, у людей, що вперше захворіли на туберкульоз. Невирішеність питань профілактики туберкульозу в тюрмах, низька прихильність до лікування громадян,

що звільнилися з місць позбавлення волі і є хворими на туберкульоз, недостатність інформаційно-роз’яснювальної роботи на національному та регіональному рівнях, низька прихильність громадян країни до повного вилікування туберкульозу, хронічне недофінансування протитуберкульозних заходів з Державного бюджету, зростання поєднаної інфекції туберкульоз-ВІЛ/СНІД та деякі інші чинники – все це лягає важким тягарем проблеми туберкульозу для нашої країни.

24 березня 2012 року Україна та весь світ відзначатимуть Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби з туберкульозом.

Кампанія Всесвітньої організації охорони здоров’я, спрямована на боротьбу із туберкульозом, в цьому році проходитиме під гаслом «Зупинить туберкульоз поки я живий» («Stop TB in my lifetime»).

До Всесвітнього дня боротьби із туберкульозом міжнародною організацією StopTB Partnership спільно із Всесвітньою організацією охорони здоров’я підготовлені матеріали, які розміщені на сайті StopTB Partnership за адресою: http://stoptb.org/events/world_tb_day/2012/, де можна завантажити шаблони плакатів та постерів та інші додаткові матеріали з цієї тематики.

Членами Коаліції організацій «Зупинимо туберкульоз разом» також заплановано проведення ряду всеукраїнських та регіональних заходів, приурочених до цієї дати, про що буде повідомлено додатково.

Звертаємося до центральних та регіональних органів державної влади, міжнародних та українських недержавних організацій з пропозицією долучитися до нашого громадського руху, спрямованого на боротьбу із туберкульозом, та запланувати проведення в лютому – березні відповідних інформаційно-просвітницьких та громадських заходів до Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби з туберкульозом – 24 березня 1012 року.

З повагою і удачі у ваших зусиллях,

Коаліція організацій «Зупинимо туберкульоз разом»

Stop TB_Campaign_document_RU_2_Page_01

WTBD2012 Tshirt_RU