Прес-конференція присвячена Всесвітньому та Всеукраїнському дню боротьби з туберкульозом та 130-ти річчю із дня відкриття збудника туберкульозу

0
50

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, а також у зв’язку із 130-річчям з дня відкриття збудника туберкульозу у п’ятницю, 23 березня відбудеться круглий стіл та прес-конференція. Захід відбудеться у морфологічному корпусі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця в аудиторії №3, яка носить ім’я випускника Університету професора В.Ф. Войно-Ясенецького   (святителя Луки) і визнана кращою навчальною аудиторію на теренах СНД. 

 

 Шановні журналісти!

Запрошуємо Вас на круглий стіл та прес-конференцію присвячену

Всесвітньому та Всеукраїнському дню боротьби з туберкульозом

 та 130-ти річчю із дня відкриття збудника туберкульозу

Медики, міжнародні експерти ВООЗ та громадськість говоритимуть про те, як досягти успіхів у боротьбі з туберкульозом

Початок о 10.00, за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 34

Національний медичний університет імені О.О. Богомольця

 морфологічний корпус, аудиторія №3.

За даними ВООЗ у всьому світі у 2010 році було зареєстровано 5,7 млн. нових випадків туберкульозу, в тому числі 1,1 млн. нових випадків серед людей з ВІЛ-інфекцією. Складною залишається ситуація в Україні. Епідемія туберкульозу оголошена в 1995 році, коли почали відзначати стрімке збільшення захворюваності та смертності від цієї хвороби. З 1992 року по 2005 рік захворюваність на туберкульоз зросла в 2,4 рази, смертність в 2,7 рази. Після 2005 року епідеміологічна ситуація почала повільно стабілізуватися, але залишається складною.

Україна віднесена до 27 країн світу, в яких зосереджено 85% всього тягаря мультирезистентного туберкульозу з новими випадками захворювання.

Успішна боротьба з туберкульозом можлива за умови своєчасного виявлення хворих, їх повноцінного лікування, забезпечення профілактичних заходів, організації і проведення санітарно-освітньої роботи серед населення. Виконання цих задач вимагає високого рівня знань по фтизіатрії практикуючих лікарів і ґрунтовної базової підготовки студентів. Туберкульоз може вражати всі органи і системи, тому кожний майбутній лікар повинен вміти запідозрити туберкульоз, обстежити хворого і скерувати його до фтизіатра. Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, як головний профільний вуз, відомий в державі виданням підручників та посібників з фтизіатрії для студентів всіх вищих медичних навчальних закладів України.

На жаль, в Україні, поряд з деякими іншими спеціальностями, в галузі фтизіатрії існує кадрова криза. Зважаючи на ці обставини, за ініціативи ректора Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, академіка В.Ф.Москаленка, започатковані цільові програми підготовки лікарських кадрів для закладів охорони здоров’я міста Києва, Київської та Житомирської областей за рахунок коштів місцевих бюджетів.

До прес-конференції запрошені:

Віталій Москаленко, Ректор Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, віце-президент НАМН України, академік НАМН України, член-кореспондент НАПН України, доктор медичних наук, професор;

Василь Петренко, декан медичного факультету № 3 НМУ імені О.О.Богомольця, завідувач кафедри фтизіатрії, доктор медичних наук, професор;

Алла Шлапак, Голова Постійної комісії Київради з питань гуманітарної політики, депутат Київської міської ради V-VI-го скликань;

Тетяна Александріна, Голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань;

Богдана Щербак-Верлан, спеціаліст з питань туберкульозу Бюро ВООЗ в Україні;

Віталій Руденко, Голова правління фундації «Громадський рух «Українці проти туберкульозу»»;

Ганна Гопко, Координатор коаліції громадських організацій та ініціатив «За вільну від тютюнового диму Україну»;

Костянтин Грубич, журналіст, телеведучий;

Згідно досліджень Міжнародного Союзу проти туберкульозу та легеневих захворювань куріння (в тому числі і пасивне), значно підвищує вразливість організму перед туберкульозом, а кожен п’ятий випадок смерті від туберкульозу можна було б попередити, якщо б не залежність пацієнтів від тютюну. Згідно даних ВООЗ http://www.who.int/tobacco/resources/publications/ru_tfi_tb_tobacco_factsheet.pdf існує пряма залежність між розповсюдженістю куріння та рівнем захворюваності на туберкульоз:

·   Куріння значно підвищує ризик захворюваності на ТБ та смерті від ТБ

·   Більше 20% глобальної епідемії ТБ може бути викликано курінням

·   Боротьба з тютюновою епідемією сприяє подоланню епідемії ТБ

·   Куріння підвищує ризик захворюваності на ТБ в 2,5 рази

До початку прес-конференції у фойє будуть представлені презентаційні стенди з портретами відомих людей, причиною смерті яких був туберкульоз, плакатів із різних країн світу, присвячених боротьбі з туберкульозом, в історичному аспекті, а також журналу “Туберкульоз. Легеневі хвороби. ВІЛ-інфекція”.

   Після прес-конференції у фойє відбудеться акція: « Не мовчи, не дай себе обкурювати ». Молодь танцюватиме в диму та протигазах, імітуючи молодіжну вечірку. Вистава символізує ненормальність ситуації, коли молодь часами знаходиться у прокурених приміщеннях, наражаючись на вторинний тютюновий дим, а клуби, дискотеки, кафе, бари та ресторани стають місцями розповсюдження куріння серед молоді.

Акредитація обов’язкова

Контактні особи:

Борисяк Дар’я,

Прес-центр Коаліції громадських організацій

«За вільну від тютюнового диму Україну»

093 207 84 84, d.borysiak@krasni.com.ua

 

Юлія Паскевич,

Голова Студентського парламенту

Національного медичного університету

імені О.О. Богомольця

0932874324,  juliyapaskevich@mail.ru