2016 рік

0
63

22 березня 2016 року – у Київській міській раді організований та проведений круглий стіл на тему «Місту Київ – ефективну стратегію протидії туберкульозу», з нагоди Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз.

Мета круглого столу: актуалізація створення місцевої цільової програми протидії захворюванню на туберкульоз.

Теми, які розглядатимуться в ході круглого столу:

– Туберкульоз: сучасні виклики, шляхи подолання. Розробка нової міської програми боротьби з туберкульозом як дорожньої карти по зміцненню системи охорони здоров’я м. Києва для контролю над туберкульозом.

– Необхідність посилення політичної прихильності органів влади (адвокаційних зусиль високого рівня) щодо боротьби з туберкульозом в координації з зусиллями  громадської адвокації.

– Забезпечення захисту прав та інтересів громадян України в умовах переходу на амбулаторну модель лікування туберкульозу.

– Нові схеми лікування резистентного туберкульозу на основі найновітніших ліків – надія для видужання для десятків тисяч хворих в Україні і мільйонів хворих в світі.

1 квітня 2016 року в інформаційному агентстві УНІАН організована і проведена прес-конференція з нагоди Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз на тему «Проблеми пацієнтів з туберкульозом в умовах реформування системи охорони здоров’я».

Теми, які розглядалися в ході прес-конференції:

– Проблема зростання резистентних форм туберкульозу в України: причини, наслідки.

– Забезпечення захисту прав та інтересів пацієнтів з туберкульозом в умовах скорочення ліжкового фонду в протитуберкульозних закладах та переходу на амбулаторну модель лікування туберкульозу.

– Проблема забезпечення пацієнтів протитуберкульозними лікарськими засобами в умовах скорочення міжнародного фінансування.

– Можливість імплементації в Україні міжнародного досвіду амбулаторного лікування хворих на туберкульоз.

– Нові схеми лікування резистентного туберкульозу – досвід спеціалістів ДУ «Інститут фтизіатрії та пульмонології ім. Ф.Г. Яновського» НАМН України.

– Проблема недостатнього рівня просвітніх заходів для хворих на туберкульоз та їх сімей: кроки, направлені на подолання прірви.

28 квітня 2016 р. в Київському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей, молоді організований та проведений семінар для активістів спільноти людей, що постраждали від туберкульозу, по питанням адвокації переходу на амбулаторну модель лікування туберкульозу.

Семінар відбувся в рамках проекту «Створення сприятливої суспільно-політичної ситуації для переходу на амбулаторну форму лікування туберкульозу в Україні»

2 червня 2016 року в конференц-залі МБФ “Альянс Громадського Здоров’я” організована та проведена публічна консультація на тему: «Підсумки аналізу державної та регіональних політик та кращих практик надання амбулаторної допомоги основним групам населення, яких торкнулася проблема туберкульозу».

29 червня 2016 року в м. Житомир в конференц-залі Готелю «Reikartz Житомир» організований і проведений круглий стіл «Механізми надання соціальної і фінансової підтримки хворим на туберкульоз та членам їх сімей для забезпечення ефективної прихильності до лікування та проходження повного курсу лікування в умовах переходу на амбулаторну модель лікування».

У заході взяли участь представники Житомирської обласної ради, обласної державної адміністрації, громадських організацій,  фтизіатричної громадськості, зацікавлених сторін.

14 липня 2016 року в м. Херсон в конференц-залі готелю «Оптима Херсон» організований і проведений круглий стіл «Забезпечення доступу до послуг з профілактики та лікування туберкульозу для важкодоступних і вразливих груп населення в умовах переходу на амбулаторну модель лікування».

5 серпня 2016 року у Київському обласному протитуберкульозному диспансері організована та проведена презентація та роздача «Пам’ятки для людей, що постраждали від туберкульозу»

Також, була надана інформація щодо створення Асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз. Ця громадська організація покликана захищати права та інтереси постраждалих від туберкульозу, представників груп ризику, всього населення України в умовах епідемії туберкульозу.

11 листопада 2016 року в конференц-залі Бізнес-центру HUB 4.0 проведений круглий стіл  «Актуальні проблеми адвокації створення сприятливої суспільно-політичної обстановки для переходу на ефективну пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу в Україні».

Мета круглого столу – консолідація зусиль влади, медичної громадськості та інститутів громадянського суспільства у створенні сприятливої суспільно-політичної ситуації для переходу на пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу та виробленні спільних позицій.

Участь у круглому столі взяли представники зацікавлених органів державної  влади, установ та організацій.

З 20 по 23 грудня 2016 року в продовження своєї роботи по підтримці впровадження пацієнт-орієнтованої моделі лікування туберкульозу в регіонах України, фахівці Фундації «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» в рамках проекту «Створення сприятливого суспільно-політичної ситуації для переходу на амбулаторну форму лікування туберкульозу в Україні» із моніторинговим візитом відвідали місто Житомир.

В ході візиту фахівці Фундації мали робочі зустрічі із представниками підрозділів Житомирської обласної державної адміністрації, членами обласної ради, неурядовими організаціями та представниками спільноти осіб, що постраждали від туберкульозу. Також керівник проекту, голова правління Фундації взяв участь у засіданні Житомирської обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, на якому обговорювалися розроблені в рамках проекту пропозиції Фундації по запровадженню пацієнт-орієнтованої моделі лікування туберкульозу в Житомирській області.

З 19 по 21 грудня 2016 р. представники Фундації «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» здійснили робочий візит до м. Херсону, де взяли участь у тематичному засіданні Херсонської обласної ради з питань  протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД.

Також фахівці Фундації мали робочі зустрічі із представниками підрозділів Херсонської обласної державної адміністрації, членами обласної ради, неурядовими організаціями та представниками спільноти осіб, що постраждали від туберкульозу.