Влада Херсонщини та громадські організації обговорили співпрацю у протидії туберкульозу

0
50

11 червня 2018 р. в ході круглого столу «Лікування туберкульозу на основі моделі, орієнтованої на потреби людини: співпраця органів державної влади, медичних працівників і пацієнтів в Херсонській області» БО «Українці проти туберкульозу» та ГО «Всеукраїнська асоціація людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ» обговорили з представниками органів влади, медичних закладів та неурядових організацій актуальні питання протидії туберкульозу в Херсонській області.

Учасники круглого столу обговорили питання розробки Херсонської обласної програми протидії туберкульозу, впровадження системи соціального замовлення та підвищення ефективності комунікації з ключовими зацікавленими сторонами, ініціювання розробки обласного комплексного плану міжвідомчої та міжсекторальної взаємодії у протидії епідемії туберкульозу.

Присутні ознайомилися із проектом Концепції загальнодержавної і регіональної міжвідомчої та міжсекторальної координації діяльності в сфері протидії епідемії туберкульозу, пояснювальною запискою до нього та проектом обласної Комплексної стратегії (плану) міжвідомчої і міжсекторальної протидії захворюванню на туберкульоз.

Круглий стіл був організований в рамках участі в регіональному проекті «Зміцнення систем охорони здоров'я для ефективного контролю за ТБ і МР-ТБ в країнах Східної Європи і Центральної Азії» (проект TB-REP), що спрямований на реформування системи протитуберкульозної допомоги, як частини загальних реформ охорони здоров'я, та надає технічну підтримку протитуберкульозним проектам організацій громадянського суспільства. Реалізується проект за фінансової підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією і охоплює 11 країн Східної Європи і Центральної Азії.