Щодо порушення процедури ротації члена Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу – представника громадських організацій, які працюють у сфері протидії туберкульозу

0
111
Громадським організаціям, які працюють у сфері протидії туберкульозу
Національній раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу
Верховна Рада України 
Кабінет Міністрів України 
Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією
Міжнародні та українські організації та установи 
Зацікавлені сторони 
Щодо порушення процедури ротації члена Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу – представника громадських організацій, які працюють у сфері протидії туберкульозу
Засвідчую Вам свою повагу та хочу Вас поінформувати про наступне.
Так, 14 лютого 2018 року створена Ініціативна група з відбору члена Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу – представника громадських організацій, які працюють у сфері протидії туберкульозу група, погоджений її склад. Розроблені, обговорені та погоджені з зацікавленими сторонами відповідні процедурні документи.
За підсумками діяльності цієї ініціативної групи обрано представником громадських організацій, які працюють у сфері протидії туберкульозу, у  Національній раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Руденка Віталія Володимировича, голову правління БО «Українці проти туберкульозу».
В той же час  БО «Світло надії»  з порушенням процедур організували свої заходи з відбору члена Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу – представника громадських організацій, які працюють у сфері протидії туберкульозу, які дублюють нашу діяльність.
«Заходи БО «Світло Надії» були проведені з грубим порушенням вимог  Регламенту Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, зокрема, п. 6 Регламенту.
БО «Світло надії» не було забезпечено відкритість та прозорість обрання представника до Національної ради. Так, БО «Світло надії» навіть не оприлюднила регламент, положення або будь-який інший статутний документ, який визначає механізм обрання та ротації представника, не кажучи про його обговорення та погодження відповідним сектором громадянського суспільства. Про це є відповідна фотофіксація оприлюднених БО «Світло надії»  документів.
Також оприлюднені БО «Світло надії» «Вимоги до кандидатів» не  повною мірою відповідають сектору громадянського суспільства, представник від якого обирається. Так, дискримінаційним та обмеженим можна вважати пункт 7 Критеріїв відбору кандидата у зв’язку з ротацією члена Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу: 7) пріоритет надаватиметься кандидатам, які перехворіли на ТБ.
Хочемо зазначити, що такими неправомірними діями фактично здійснюється «рейдерське» захоплення інших секторів громадянського суспільства у Національній Раді. Так, ВІЛ-сервісні організації, які вже брали участь у голосуванні за свій сектор представників у Національній Раді, одночасно голосують і за сектор громадських організацій, що працюють у сфері протидії туберкульозу. Створена у продовж останніх 17 років реалізації програм Глобального Фонду велика кількість ВІЛ-сервісних організацій, на розвиток яких за цей час витрачено більш ніж 500 мільйонів доларів США з коштів Глобального Фонду, дублюючи свої голоси намагається захопити представництво фактично усіх секторів громадянського суспільства у Національній раді.
Такі дії практично зводять нанівець саму ідею Національної ради як координаційного органу, що має представляти, в тому числі, інтереси різних секторів громадянського суспільства.
Нажаль, вищезазначені факти не були жодними чином враховані у листі в.о. Міністра охорони здоров’я України пані Уляни Супрун № 05.2-03/139.03 від 04.06.2018 р. на адресу Віце-прем’єр-міністра України, голови Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Таким чином, з юридичної точки зору, цей лист є недійсним та таким, що порушує права сектору громадських організацій, які працюють у сфері протидії туберкульозу та делегували Віталія Руденка до складу Національної ради, та не відповідає вимогам чинного законодавства.
Хочемо зазначити, що у разі процедури нелегітимного обрання члена Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу – представника громадських організацій, які працюють у сфері протидії туберкульозу, – це може поставити під сумнів діяльність усієї Національної ради, а також реалізацію проектних заявок за рахунок коштів Глобального Фонду.
Після проведення виборів Президента України у березні наступного року та відповідної зміни Уряду і керівництва МОЗ України, дії кожної посадової особи отримають належну юридичну оцінку, в тому числі і з цих питань.
З найкращими побажаннями,
Віталій Руденко, голова правління БО «Українці проти туберкульозу»