Спільне засідання комітетів Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

0
43

12 жовтня 2018 року в МОЗ України відбулося спільне засідання комітетів з програмних питань та з регіональної політики Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

На засіданні розглядалися наступні питання:

– Результати Наради високого рівня з питань туберкульозу в рамках Генеральної Асамблеї ООН: завдання і заходи із забезпечення виконання Україною положень прийнятої Політичної декларації.
Доповідав Віктор Ляшко – перший заступник Генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я», заступник голови Комітету з програмних питань.

– Про результати реалізації в Україні завдань проекту «Зміцнення системи охорони здоров’я для ефективного контролю ТБ/МРТБ» (TB-REP) в регіоні Східної Європи та Центральної Азії» як ресурсу для адвокації амбулаторної моделі надання медичної допомоги пацієнтам з туберкульозом.
Доповідав Руденко Віталій, голова правління БО «Українці проти туберкульозу», член Комітету з регіональної політики.

У доповіді була надана інформація про реалізацію проекту протягом трьох років, проведені заходи та їх результати, розроблені інформаційні та аналітичні матеріали, здобутки та напрацювання.

Віталій Руденко представив до уваги учасників засідання Проект Концепції національної стратегії адвокації, комунікації та соціальної мобілізації у сфері протидії захворюванню на туберкульоз на 2018–2022 роки (опрацьований робочою групою на платформі Партнерства «Зупинимо туберкульоз. Україна» та наданий до розгляду членів Партнерства) та Аналіз поточного національного керівництва і політики в області лікування туберкульозу та Інструмент проведення оцінки діючої моделі лікування туберкульозу, включаючи надання протитуберкульозної допомоги в умовах амбулаторного та стаціонарного лікування, забезпечення безперервного догляду, в тому числі між цивільним та пенітенціарним секторами.

Також на засіданні були розглянуті наступні питання:
– стан виконання завдань та заходів відомчої програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу в установах, що належать до сфери управління Державної кримінально-виконавчої служби: забезпечення протитуберкульозними та АРВ-препаратами, послугами з профілактики, догляду та підтримки;
– щодо механізмів розвитку ЗПТ в слідчих ізоляторах та містах відбування покарання;
– обговорення та погодження проектів Примірного положення про регіональні ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу та їхнього Типового Регламенту у новій редакції;
– обговорення та узгодження пропозицій щодо формулювання показника ефективності заходів протидії туберкульозу у переліку показників соціально-економічного розвитку регіонів, визначених Порядком проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 р. № 856, для приведення його у відповідність до цілей глобальної стратегії «Покласти край туберкульозу» та Концепції Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2018—2021 роки.

З обговорених питань були прийняті відповідні рішення.