Найбільші організації у сфері туберкульозу разом з пацієнтами зберуться у Парламенті для розробки спільних кроків подолання епідемії в Україні

0
44

Прес-анонс

06 листопада 2018 року з 14.00 до 16.00 у Верховній Раді України (вул. Грушевського, 12/2, каб. 11) з нагоди першої річниці діяльності міжфракційного депутатського об’єднання «Парламентська платформа боротьби з туберкульозом» відбудеться засідання Круглого столу для обговорення найважливіших питань в сфері туберкульозу з усіма зацікавленими сторонами.

Участь у заході візьмуть народні депутати України, делегати ключових міжнародних організацій, керівники міністерств та дотичних органів виконавчої влади, представники громадянського суспільства та люди, яких безпосередньо торкнулася проблема туберкульозу.

Які наслідки для України та світу має Нарада високого рівня Генасамблеї ООН з питань туберкульозу, що відбулася наприкінці вересня у Нью-Йорку? Коли буде імплементовано в законодавчу базу України ключові положення  Резолюції ПАРЄ, яка дає алгоритм подолання епідемії? Як саме буде реформовано систему надання протитуберкульозної допомоги в Україні? Що передбачає впровадження  багатосекторального механізму підзвітності, запропонованого  Декларацією Наради високого рівня?

Ці та інші питання обговорять учасники заходу, серед яких:

  • Сергій Кіраль, народний депутат України, Голова Парламентської платформи боротьби з ТБ, заступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи;
  • Ольга Стефанішина,заступник Міністра охорони здоров’я України;
  • Яна Терлєєва, завідувач відділу координації програм лікування ТБ «Центр громадського здоров’я МОЗ України»;
  • Ольга Кліменко, людина, яка перехворіла на туберкульоз, голова правління пацієнтської організації TBpeopleUkraine;
  • а також керівники та представники неурядових організацій «Лікарі без кордонів», МБФ «Альянс громадського здоровя», Партнерство «Зупинимо туберкульоз. Україна» та інші.

До початку засідання Круглого столу о 13.30 запрошуємо на неформальне спілкування за кавою. Акредитація ЗМІ обов’язкова до 16.00 5 листопада 2018 року за посиланням http://iportal.rada.gov.ua/fba

*        *        *

У 2014 році Україна вперше ввійшла до п’ятірки країн світу з найвищим тягарем мультирезистентного туберкульозу (МРТБ), тобто такого, який потребує вартісного та тривалого лікування. Протягом останніх років спостерігається зростання кількості випадків МРТБ з 3482 у 2009 році до 6757 у 2017 році.  За даними національних та міжнародних експертів головними причинами епідемічно напруженої ситуації в Україні, як і в Європі – є низька виявляємість і невідповідне лікування.

75 % осіб, які захворіли на ТБ, працездатні за віком – від 18 до 54 років, на вікову групу 25-44 роки припадає 50,1 % хворих. Ці показники свідчать про високу соціальну значимість захворюваності на ТБ, та економічну збитковість ТБ для держави. За даними ВООЗ більше 23 % випадків ТБ є в Україні недовиявленими, тобто кожен 5 випадок.