Національна консультація із забезпечення стійкої відповіді на епідемії ВІЛ та туберкульозу в Україні

29 жовтня2015 року в малі залі колегій МОЗ України відбулася Національна консультація із забезпечення стійкої відповіді на епідемії ВІЛ та туберкульозу в Україні Міжвідомчої робочої групи МОЗ України з питань забезпечення сталої відповіді епідеміям туберкульозу та ВІЛ/СНІДу під час фінансування програм Глобального фонду та по їх завершенню.

Мета консультації - обговорення заходів, які були розроблені/здійснені в Україні на національному рівні після проведення за ініціативи МОЗ зустрічізацікавлених сторін із забезпечення стійкості програм ГФ (червень 2015 р) та створення міжвідомчої робочої групи; формування спільного бачення щодо відповідальності національних та міжнародних партнерів для забезпечення стійкості і якості послуг після завершення фінансової підтримки Глобального фонду.

В ходу консультації були виконані наступні завдання:

1.       Обговорення пропозицій Міжвідомчої Робочої групи щодо Концепції Плану стійкості програм і послуг у сфері протидії ВІЛ та ТБ в Україні.

2.       Огляд щодо досягнення прогресу за напрямками Плану стійкості: політики, надання послуг, фінанси.

3.       Перегляд встановлених термінів таочікуваних результатів щодо розробки Плану стійкості на підставі обговорення досягнутого прогресу і поточних викликів та з урахуванням попередніх рекомендацій оціночної місії ECDC з питань національної системи епідеміологічного нагляду за інфекційними захворюваннями в Україні (жовтень 2015 р).

Консультацію відкрили вступним словом головуючий - Олександр Квіташвілі - Міністр охорони здоров'я України, Ігор Перегінець – Заступник Міністра охорони здоров’я України, Георгій СакварелідзеСтарший портфоліо менеджер, Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, Яцек ТишкоДиректор офісу ЮНЕЙДС в Україні.

Із доповіддю «Очікування Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією щодо стратегії сталості програм і послуг від Уряду країни» виступив Георгій Сакварелідзе.

Із оглядом поточної діяльності МОЗ щодо забезпечення сталості послуг, підготовки та проведення оціночної місії ECDC з питань національної системи епідеміологічного нагляду за інфекційними захворюваннями в Україні учасників ознайомив Ігор Перегінець.

Також учасники консультації ознайомилися із наступними доповідями:

Основні висновки оцінки щодо готовності України до переходу від фінансової підтримки ГФ до бюджетного фінансування та забезпечення сталості програм (за результатами дослідження фонду «Кураціо»), доповідач - Тамара Гоцадзе – Міжнародний фонд «Кураціо»

Роль Уряду США в підтримці України щодо забезпечення сталості послуг з протидії ВІЛ та ТБ, доповідач - Чарльз ЛерманДиректор офісу охорони здоров'я USAID в Україні

Діяльність ЮНІСЕФ щодо недопущення переривання лікування пацієнтів з ВІЛ та ТБ на тимчасово непідконтрольних Уряду України територіях. Доповідач - Руслан Малюта – Радник з питань ВІЛ/СНІД, Регіональний офіс ЮНІСЕФ

Щодо підходів країни до розробки та впровадження Комплексного керівництва ВООЗ з лікування для подальшого забезпечення стійкості програм, доповідачі - ГвозьоваЕлеонора (ЮНЭЙДС),Чистякова Юлія (ВООЗ)

Представлення досягнення підгрупи з Політики Міжвідомчої Робочої групи  щодопідготовки стратегії сталості послуг: визначення пріоритетів послуг і проектів сценаріїв та наступні кроки. Доповідачі - Ната Аваліані – “ДелойтКонсалтінг”, директор Проекту USAID “Реформа ВІЛ-послуг у дії”, Олена Нечосіна – “ДелойтКонсалтінг”, консультант Проекту USAID “Реформа ВІЛ-послуг у дії”.

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest