Створення сприятливої суспільно-політичної ситуації для переходу на амбулаторну модель лікування туберкульозу в Україні

Міністерство охорони здоров’я України
Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України
Обласні та Київська міська державні адміністрації
Представництво РАТН в Україні
Бюро ВООЗ в Україні
Проект "Посилення контролю за туберкульозом в Україні"

Шановні колеги!

Засвідчуємо Вам свою високу повагу та звертаємося із наступного питання.

Фундація «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» за  фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією в рамках проекту «Зміцнення системи охорони здоров’я для ефективного контролю туберкульозу та мультирезистентного туберкульозу в регіоні Східної Європи та Центральної Азії» (основний реципієнт – Центр політики і досліджень в сфері охорони здоров’я,  Республіка Молдова у партнерстві із Європейською ТБ коаліцією) реалізує проект «Створення сприятливої суспільно-політичної ситуації для переходу на амбулаторну модель лікування туберкульозу в Україні».

Мета проекту полягає  в тому, щоб розробити та запровадити стійку адвокаційну стратегію переходу на амбулаторну модель надання медичної допомоги основним групам населення, яких торкнулася проблема туберкульозу (ОГНТБ); посилити консолідований внесок спільноти людей, які постраждали від туберкульозу, а також ОГНТБ в розробку та реалізацію заходів на національному та регіональному рівнях по подолання тягаря туберкульозу та успішному переходу на амбулаторну модель лікування; підвищити рівень інформування населення з питань туберкульозу, амбулаторного лікування та протидії стигмі і дискримінації, пов’язаних із туберкульозом.

Для цього передбачено проведення аналізу чинної  державної та регіональної політики у сфері протидії туберкульозу, вивчення наявного досвіду надання в Україні амбулаторної допомоги, в тому числі - бар'єрів для отримання доступу до якісних послуг для ОГНТБ, переваг і ризиків амбулаторної моделі лікування туберкульозу тощо.

Враховуючи сказане, звертаємося до Вас із проханням про надання наступної інформації:

1. В яких регіонах України (адміністративно-територіальних одиницях, населених пунктах) впроваджуються моделі амбулаторного лікування? Якщо так, то за сприяння кого (проект, організація)?

2. Копії нормативних документів, які регулюють впровадження амбулаторної моделі лікування туберкульозу на території України.

3. Описи амбулаторних моделей лікування туберкульозу, які впроваджуються. При цьому просимо відобразити наступні основні етапи (проблеми) та вказати, як вони вирішуються:

3.1. Попередня оцінка наявної епідемічної ситуації та перспектив її розвитку в країні та відповідному регіоні.

3.2. Попередня оцінка соціально-економічних та політичних факторів ризику поширення захворювання та їх впливу на епідемічну ситуацію в Україні та відповідному регіоні.

3.3.  Визначення груп ризику, їх чисельності, динаміки, особливостей профілактичної та іншої роз’яснювальної роботи із ними та форми і методи її проведення.

3.4. Організація виявлення та діагностики нових випадків захворювання.

3.5. Створення сприятливої суспільно-політичної ситуації в Україні та відповідному регіоні для впровадження амбулаторної моделі лікування (адвокація в органах влади та інформування населення)щодо її безпечності та ефективності.

3.6. Методика визначення хворих, які можуть лікуватися амбулаторно, а які – стаціонарно та організація лікувального процесу.

3.7. Інфраструктура та логістика (людське, фінансове та матеріально-технічне забезпечення).

3.8. Забезпечення інфекційного контролю та безпеки.

3.9. Організація соціальної підтримки хворих на амбулаторному етапі.

4. Звіти, надані місцевими органами охорони здоров’я та (або) проектами (організаціями) за сприяння яких ці моделі амбулаторного лікування впроваджуються (якщо такі є).

5. Аналіз успішності, недоліків, ризиків впровадження амбулаторної моделі та наявних бар’єрів в отриманні медичної допомоги ОГНТБ, що виявлені, який зроблений МОЗ України на основі отриманого досвіду (якщо такий є).

Будемо вдячні Вам за надання зазначеної інформації. Це надасть нам можливість узагальнити здобутки та питання, що потребують вирішення та спільно напрацювати пропозиції для розробки та запровадження стійкої  адвокаційної стратегії переходу на амбулаторну модель надання медичної допомоги основним групам населення, яких торкнулася проблема туберкульозу.

Будемо вдячні Вам, шановні колеги, за цю інформацію на нашу електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та на паперовому носії на нашу адресу: 03110 м. Київ, а/с 101, по можливості, до 25 квітня  2016 року.

Також, з метою максимальної публічності та прозорості Проекту, дана інформація направлена у Міністерство Охорони здоров’я України, усі обласні державні адміністрації України, Міністерства та відомства, зацікавлені у Проекті, Національному інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України,  партнерським закордонним та міжнародним організаціям, розміщена публічно на сайті «Українці проти туберкульозу» - http://www.stoptb.org.ua та інших інформаційних ресурсах. Про кожні заходи в рамках Проекту ми будемо повідомляти заздалегідь  усі зацікавлені сторони.

З повагою,

голова Правління Фундації «Громадський рух 
«Українці проти туберкульозу», керівник проекту
В.В. РУДЕНКО

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest