Забезпечення протитуберкульозними ліками пацієнтів України

Враховуючи необхідність термінового вирішення питань, пов’язаних із забезпеченням  протитуберкульозними ліками пацієнтів з усієї України,  Фундація «Громадський рух  «Українці проти туберкульозу» звернулася з листом на адресу В.о. Міністра охорони здоров’я України В. Шафранського.

Повний текст листа додається.

 

 

 

 

 

В.о. Міністра охорони здоров’я України
В. ШАФРАНСЬКОМУ

Щодо забезпечення протитуберкульозними ліками

Шановний Вікторе Вікторовичу!

Засвідчуємо Вам свою повагу та звертаємося із наступним питанням.

Міністерство охорони здоров’я спільно з міжнародними організаціями зробило великий крок уперед у закупівлі лікарських засобів та засобів медичного призначення для лікування туберкульозу.

Так, за інформацією ПРООН, по частині програм закупівлі лікарських засобів та засобів медичного призначення для лікування туберкульозу у процесі прозорого тендеру вдалося зекономити більше 30 % коштів у порівнянні з 2014 роком, незважаючи на інфляцію та зростання курсу долара. Також у 2016 році по цій програмі вперше було закуплено 4 препарати, які раніше МОЗ не закуповував, що є значним прогресом для системи охорони здоров’я.

Українські громадські протитуберкульозні організації вдячні результатам такої ефективної співпраці МОЗ і міжнародних організацій на користь українських громадян.

Разом з тим, хочемо зазначити, що усі необхідні процедури щодо закупівлі ліків у компанії Маклеодс Фармасьютикалс Лтд, Індія - закінчені. Ці закуплені препарати на даний час знаходяться в Індії і потребують доставки в Україну. Це препарати:

- ізоніазид 0,1
- ізоніазид 0,3
- рифампіцин 0,15
- піразинамід 0,5

Шановний Вікторе Вікторовичу! Ці ліки вкрай необхідні пацієнтам з усієї України. Необхідність як найшвидшої доставки ліків в Україну обумовлено ще і тим, що в регіонах закінчуються ці ліки, і переривання в їх застосуванні, може привести до розвитку резистентних форм туберкульозу. Ми всі не можемо допустити розвиток резистентного туберкульозу, спричинений державою!

Будемо вдячні Вам, шановний Вікторе Вікторовичу, за Вашу державницьку позицію і розуміння скорішого вирішення питання доставки закуплених протитуберкульозних ліків в Україну.

Шановний Вікторе Вікторовичу! Просимо Вас надати інформацію на нашу адресу, а також розмістити цю інформацію на сайті МОЗ України, щодо термінів отримання зазначених ліків Україною та їх розподілу в регіони України.

З повагою,

голова Правління Фундації «Громадський рух 
«Українці проти туберкульозу»
В.В. РУДЕНКО

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest