Забезпечення доступу до послуг з профілактики та лікування туберкульозу для важкодоступних і вразливих груп населення в умовах переходу на амбулаторну модель лікування

14 липня 2016 року в м. Херсон в конференц-залі готелю «Оптима Херсон» відбувся круглий стіл «Забезпечення доступу до послуг з профілактики та лікування туберкульозу для важкодоступних і вразливих груп населення в умовах переходу на амбулаторну модель лікування».

Відкрив круглий стіл та привітав учасників Віталій Руденко, національний експерт з питань адвокації, комунікації та соціальної мобілізації (АКСМ) в сфері протидії туберкульозу.

Також він представив присутнім проект «Створення сприятливої суспільно-політичної ситуації для переходу на амбулаторну модель лікування туберкульозу в Україні». Проект впроваджується Фундацією «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в рамках проекту «Зміцнення системи охорони здоров'я для ефективного контролю туберкульозу та мультирезистентного туберкульозу в регіоні Східної Європи і Центральної Азії» (основний реципієнт - Центр політики та досліджень в сфері охорони здоров'я, Республіка Молдова в партнерстві з Європейською ТВ коаліцією).

Із інформацією на тему «Соціальна та медико-соціальна складова переходу на амбулаторну пацієнт-орієнтовану модель в лікуванні туберкульозу. Позитивні напрацювання, існуючі в цьому бар’єри та шляхи їх подолання» виступили Володимир Бурятинський, головний лікар Херсонського обласного протитуберкульозного диспансеру, та Галина Коваль, головний позаштатний фтизіатр Департаменту охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації.

Про сутність соціальної мобілізації для подолання стигми і дискримінації людей, що постраждали від туберкульозу, вдосконалення соціальної складової регіональної політики протидії туберкульозу учасникам круглого столу розповів Ігор Горбасенко, член Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Сергій Борткевич, національний експерт з питань АКСМ в сфері протидії туберкульозу, підбив підсумки аналізу державної та регіональних політик та кращих практик надання амбулаторної допомоги основним групам населення, яких торкнулася проблема туберкульозу.

В ході круглого столу відбулося обговорення доступу до послуг з профілактики та лікування туберкульозу для важкодоступних і вразливих груп населення в умовах переходу на амбулаторну модель лікування, втілення амбулаторної моделі лікування у Херсонській області, її переваги та бар’єри.

За підсумками круглого столу опрацьовується резолюція, яка буде представлена керівництву Херсонської області та усім зацікавленим сторонам. 

 

 

 

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest