Актуальні проблеми адвокації створення сприятливої суспільно-політичної обстановки для переходу на ефективну пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу в Україні

11 листопада 2016 року в конференц-залі Бізнес-центру HUB 4.0 відбувся круглий стіл  «Актуальні проблеми адвокації створення сприятливої суспільно-політичної обстановки для переходу на ефективну пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу в Україні».

Мета круглого столу – консолідація зусиль влади, медичної громадськості та інститутів громадянського суспільства у створенні сприятливої суспільно-політичної ситуації для переходу на пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу та виробленні спільних позицій.

Участь у круглому столі взяли представники зацікавлених органів державної  влади, установ та організацій.

Відкрив круглий стіл і виступив із короткою інформацією про проект «Створення сприятливого суспільно-політичної ситуації для переходу на амбулаторну форму лікування туберкульозу в Україні» Віталій РУДЕНКО, керівник проекту, голова Правління Фундації «Громадський рух «Українці проти туберкульозу».

Привітали учасників круглого столу Наталія НІЗОВА, Генеральний директор Державної установи "Центр громадського здоров`я МОЗ України", Юлія ЛОБАН, секретар Постійної комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту та Юлія ЧОРНА, Альянс громадського здоров’я.

Про ситуацію з туберкульозом у світі  розповіла Богдана ЩЕРБАК-ВЕРЛАНЬ, представник Бюро ВООЗ в Україні.

Із доповіддю «Перспективи переходу на пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу» виступила Наталія НІЗОВА.

Про «Перспективи переходу на пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу в місті Києві» доповіла Юлія ЛОБАН.

Інформацію «Перспективи покращання ефективності лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз у світі та Україні» представила учасникам круглого столу Наталія ЛИТВИНЕНКО, представник Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Яновського.

Катерина ГАМАЗІНА, керівник організації PATH в Україні розповіла про « Актуальні проблеми переходу на пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу: досягнення, бар’єри та ризики».

Про «Роль спільноти осіб, які перехворіли на туберкульоз у переході на пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу в Україні» доповів Віктор ПИЛИПЕНКО, голова Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз, член Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД.

Після нього із інформацією з регіонів виступили члени Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз:

- про «Соціальну мобілізацію хворих на туберкульоз, спрямовану на розвиток прихильності до проходження повного курсу лікування як в стаціонарі, так і на амбулаторному етапі» розповіла Олена ФЕДОРОВСЬКА – Київська область;            

- про «Захист прав пацієнтів, які перехворіли на туберкульоз у відповідності до Хартії захисту прав пацієнтів» розповів Сергій ГОНЧАРЕНКО – Житомирська область.         

Проект Національної стратегії адвокації, комунікації та соціальної мобілізації для підтримки Національної програми протидії туберкульозу в Україні на 2017-2021 роки учасникам круглого столу представили Віталій РУДЕНКО та Юлія ЧОРНА.

Із доповіддю «Регіональна політика переходу на пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу в Україні: соціальна та медико-соціальна складова переходу на пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу. Позитивні напрацювання, бар’єри та шляхи їх подолання» перед присутніми виступила Галина КОВАЛЬ, головний позаштатний фтизіатр Департаменту охорони здоров'я Херсонської ОДА.

Про «Рекомендації і пропозиції щодо вдосконалення соціальної та медико-соціальної складових регіональної політики протидії туберкульозу в Житомирській та Херсонській областях в умовах переходу на амбулаторну модель лікування» розповів Віталій РУДЕНКО.

За підсумками круглого столу було прийнято резолюцію. Резолюцію можна завантажити за цим посиланням.  

За цим посиланням ви можете завантажити матеріали, презентовані на круглому столі. 

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest