Всесвітній день боротьби з туберкульозом-2017: світло, камера, мотор!

Організація "Stop TB Partnership" запускає веб-сайт, присвячений Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом-2017 та оголошує про низку ініціатив

Женева, Швейцарія – 3 березня 2017 р.

"Події цього тижня показали, якою дивовижною спільнотою ми є та наскільки сильними ми можемо бути, коли об’єднуємо наші зусилля. Чудове відчуття єдності та єдиного бачення, величезне бажання змінити існуючий стан справ на краще та бути хоробрими, амбіційними й сміливими дає усім нам надію, що якщо ми дуже сильно захочемо, ми покладемо край туберкульозу. Цьогоріч минає 135 років з того часу, коли Роберт Кох, виступаючи на засіданні Берлінського фізіологічного товариства, заявив, що він виявив причину туберкульозу. 135 років вже пройшло, а ми все ще боремося з цією бактерією, яка стає все більш стійкою. 135 років намагань домогтися того, щоб нас почули! Давайте зробимо цьогорічний Всесвітній день боротьби з туберкульозом успішним. Разом!"

– доктор Люсіка Дітіу, виконавчий директор "Stop TB Partnership".


Організація "Stop TB Partnership" сьогодні запустила свій веб-сайт, присвячений Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом, на якому представлений увесь спектр комунікаційних матеріалів. Всесвітній день боротьби з туберкульозом проводиться щороку 24 березня і має на меті підвищити обізнаність людей про туберкульоз. Це є хороша можливість для людей в усьому світі приєднатися до боротьби з туберкульозом, поділитися інформацією щодо цього захворювання та звернутися до уряду своєї країни із закликом вжити дієвих заходів. У 2017 році Всесвітній день боротьби з туберкульозом, який проходитиме під лозунгом "Єднаємося, аби покласти край туберкульозу", є важливою віхою на шляху до Світової міжурядової конференції по боротьбі з туберкульозом, яка відбудеться у Москві у листопаді цього року, Зустрічі високого рівня під егідою ООН на тему подолання туберкульозу, яка запланована на 2018 рік, та інших важливих заходів, що мають на меті покласти край туберкульозу.

Прагнучи підвищити обізнаність широкого загалу, аби усунути прогалини у плані знань та поінформованості, "Stop TB Partnership" цього року зосередить свої зусилля на донесенні до широкої громадськості важливих, але часто невірно витлумачуваних фактів щодо туберкульозу, через які люди не звертаються по медичну допомогу або які істотно знижують ефективність зусиль зі зменшення стигматизації людей, що інфіковані та постраждали від цього захворювання. Розуміти такі рушії міфів і невірних уявлень дуже важливо для вдосконалення діяльності з інформування, підвищення обізнаності й комунікації.

Ми раді повідомити вам, що на веб-сайті, присвяченому Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом, організації "Stop TB Partnership" наявний весь набір комунікаційних продуктів (на усіх шістьох офіційних мовах ООН), які наші партнери можуть скачати, адаптувати та використовувати для роботи зі ЗМІ:

Що ви можете зробити:

1. Зверніться до ваших провідних політиків із закликом активізувати боротьбу з туберкульозом: Кожні 18 секунд у світі хтось помирає від туберкульозу. Закличте вашого Президента, Прем’єр-міністра, міністра охорони здоров’я або депутатів активізувати діяльність з боротьби з туберкульозом та вжити усіх необхідних заходів для того, щоб кожен, хто захворів на туберкульоз, мав можливість пройти якісну діагностику та отримати належне лікування.

2. Поширюйте електронні листівки у соціальних мережах:

3. Карта заходів у світі, присвячених Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом-2017: Будь-ласка, додайте свої заходи місцевого рівня, що відбуваються у березні, аби ми могли мати повну картину заходів у світі, які проходять у Всесвітній день боротьби з туберкульозом цього року. Не забувайте, що у другій половині цього року ми вручимо приз за Всесвітній день боротьби з туберкульозом-2017. Цим призом щороку нагороджується один з партнерів, який заслужив на нього, і його буде вручено на 48-й Всесвітній конференції зі здоров’я легенів, яка відбудеться у Гвадалахарі, Мексика, у жовтні.

4. Зв’яжіться з офіційними особами міста, де ви мешкаєте та/чи працюєте, та поцікавтеся в них, чи можуть вони підтримати акцію з підсвічування визначних місць червоним світлом, яка відбудеться 24 березня 2017 року у рамках ініціативи організації "Stop TB Partnership" "Підсвідимо світ з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом". Секретаріат "Stop TB Partnership" вже отримав згоду на підсвічування червоним світлом фонтану Же-д’О на Женевському озері; також будуть підсвічені визначні місця у таких містах, як Барселона, Мадрид, Мурсія, Сандандер, Толедо й Вальядолід (усі – Іспанія), та Ніагарський водоспад (Канада).

Що робимо ми у Женеві:

Давайте зробимо цей Всесвітній день боротьби з туберкульозом максимально успішним!