Чи зможе держава повернутись обличчям до пацієнта задля подолання епідемії туберкульозу в Україні?

24 березня 2017 року о 9.30 у приміщенні УНІАН (м. Київ, вул. Хрещатик, 4) відбудеться прес-конференція Альянсу громадського здоров’я з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом.  Основний акцент на ній буде зроблено на необхідності зміни застарілого підходу до лікування хворих, який, як показує світовий досвід, є головною перешкодою до успішного лікування.

· Чи є вихід з застарілої системи протитуберкульозної допомоги?

· Чи ефективним є підхід, коли пацієнта  на довгі місяці позбавляють звичного життя, «зачинивши» у лікарні, та чому Україна має показники лікування гірші, ніж в африканських країнах?  

· Як пацієнт-орієнтовані моделі лікування туберкульозу, прийняті у всьому світі, але досі нетипові для України, можуть покращити сумну статистику захворюваності та смертності і чи дійсно не всі хворі на туберкульоз становлять небезпеку для оточуючих?

· Чи готова влада та суспільство до нових підходів надання протитуберкульозної допомоги задля подолання в Україні більш ніж 20-річної епідемії?

Ці та інші питання присутні зможуть задати учасникам прес-конференції, на яку запрошені:

  • Ольга Богомолець, Народний  депутат України, Голова Комітету ВР з питань охорони здоров’я;
  • Наталія Нізова, Генеральний директор Державної установи "Центр громадського здоров`я МОЗ України";
  • Д-р Масуд Дара (Dr Masoud Dara), Координатор з питань інфекційних захворювань і менеджер Програми ТБ, ВІЛ та вірусних гепатитів Європейського регіонального бюро ВООЗ;
  • Андрій Клепіков, Виконавчий директор Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я»;
  • Ігор Свачій, пацієнт;
  • Віктор Пилипенко, Голова правління Громадської організації «Всеукраїнська асоціація людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніше за ТБ».

Контактна особа: Олександра Василенко (067-918-36-66, 066-788-64-08, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.)

***

Україна входить до п’ятірки країн світу з найважчим тягарем туберкульозу, особливо мультирезистентних форм – нечутливих до більшості традиційних препаратів.  Його діагностують в нашій країні у кожного четвертого з тих, хто захворів вперше, та у кожного другого з повторним захворюванням. Україна також має найгірші в Європі показники успішності лікування туберкульозу – виліковуються лише 71% нових випадків туберкульозу та 34% випадків МРТБ. Загалом, щорічно в Україні туберкульоз діагностується у понад 30 тисяч осіб (4 нові випадки щогодини), кожен восьмий хворий помирає. 

Альянс громадського здоров’я – провідна українська громадська організація, співвиконавець Загальнодержавних цільових соціальних програм протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, та один з основних реципієнтів гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

 http://www.aph.org.ua

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest