Сильніші за туберкульоз!

Сильніші за туберкульоз! – саме під таким гаслом Київ зустрічає Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби із туберкульозом – 24 березня.

Епідемію туберкульозу в Україні оголошено в 1995 році. Відтоді минуло понад 20 років, але не тільки не досягнуто доепідеміологічного рівня захворюваності, а й за усіма епідемічними показниками ситуація погіршилася. Щорічно в країні ТБ діагностується у понад 30 тисяч осіб (4 нові випадки щогодини). Кожен восьмий хворий помирає. Останнім часом все більшого поширення в Україні та світі набувають форми туберкульозу, нечутливі (резистентні) до традиційних препаратів, лікування яких потребує значно більше часу та грошей.

День боротьби із туберкульозом є важливою подією і має в усьому світі велике значення для підвищення рівня обізнаності людей про симптоми цього захворювання, його діагностику та лікування, а також щодо важливості встановлення ефективного контролю за поширенням туберкульозу.

З цієї нагоди сьогодні, 24 березня, Благодійна організація «Фундація «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» спільно із партнерами провела публічну інформаційну акцію «Сильніші за ТБ» перед будівлею Солом’янської районної у місті Києві державної адміністрації.

Також в акції взяли участь Солом’янська районна у місті Києві державна адміністрація, Київська міська організація Товариства  Червоного Хреста України, Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Київський міський протитуберкульозний диспансер, Київський міський Центр здоров'я, Коаліція організацій «Зупинимо туберкульоз разом» та Всеукраїнська асоціація людей, які перехворіли на туберкульоз "Сильніші за ТБ".

Акція спрямована на підвищення обізнаності жителів столиці України про небезпеку туберкульозу, необхідності своєчасного його діагностування і проходження повного курсу лікування.

В ході акції люди, які перехворіли на туберкульоз, ознайомили охочих зі своєю історією перемоги над туберкульозом та роздавали пам'ятки «Туберкульоз виліковний!». Були встановлені інформаційні палатки, в яких роздавалася просвітня література з питань профілактики туберкульозу. 

В ході заходів усі бажаючі кияни мали можливість пройти безкоштовне обстеження за допомогою цифрового малодозового флюорографу.

Захід організовано при підтримці Постійної комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту. Хочемо подякувати секретарю Комісії Юлії Лобан за допомогу в організації заходів. Також хочемо подякувати організації THE GLOBAL ALLIANCE FOR TB DRUG DEVELOPMENT, INC. (the “TB Alliance”) за підтримку нашої ініціативи.

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest