Україна готується до Наради високого рівня ООН по туберкульозу

Голові Керівного комітету Партнерства «Зупинимо туберкульоз. Україна»

Н. Заїка

Членам Партнерства

Шановна пані Наталья,

шановні члени Партнерства «Зупинимо туберкульоз. Україна».

Засвідчуємо свою повагу та звертаємося із наступного питання.

БО «Українці проти туберкульозу» та Всеукраїнська асоціація людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші ТБ» виступили з ініціативою широкої участі громадського сектору у підготовці української делегації для участі в Нараді високого рівня (НВР) ООН по туберкульозу, забезпечення її успішної участі в НВР ООН і подальшого контролю  діяльності Уряду України щодо виконання своїх зобов’язань.

Вбачається, що перед НВР ООН в Україні необхідно провести широке громадське обговорення спільної позиції громадського сектору України для представлення її урядовою делегацією України на НВР ООН.

Також необхідно розробити та обговорити відкриті та прозорі процедури для обрання представників громадського сектору до урядової делегації України на НВР ООН.

Одним з ключових результатів наради може бути прийняття жорсткої системи підзвітності. Така система буде покликана змінити ситуацію в найближчі роки. Україна буде зобов'язана звітувати про виконану роботу щорічно або раз на два роки. Неурядовий сектор гратиме ключову роль в роботі з урядами для досягнення цілей, зафіксованих в політичній декларації, вимагаючи від влади виконання своїх обіцянок. Тому необхідно розробити та обговорити широким колом громадського сектору механізми моніторингу за дотримання урядом України зобов’язань, прийнятих на НВР ООН.

Пропонуємо організувати обговорення зазначених питань на платформі Партнерства «Зупинимо туберкульоз. Україна». Вважаємо, що широке публічне обговорення піднятих питань сприятиме ефективній підготовці делегації України до НВР ООН та конструктивній співпраці в реалізації прийнятих на НВР ООН рішень.

 

З повагою,

Співголова Всеукраїнської Коаліції «Зупинимо  туберкульоз разом», голова Правління БО «Українці проти туберкульозу»

Віталій Руденко

 

Голова Правління Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ», кандидат історичних наук

Віктор Пилипенко

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest