Коаліція організацій “Зупинимо туберкульоз разом”

23 серпня 2005 року оголошено про започаткування створення Коаліції організацій «Зупинимо туберкульоз разом!», яка покликана згуртувати всі сили громадянського суспільства в Україні, що борються проти цієї недуги. Засновниками Коаліції виступили Фундація «Громадський рух «Українці проти туберкульозу», Міжнародна журналістська асоціація «Здоров’я без кордонів», Міжнародна організація «Жіноча громада», Всеукраїнська благодійна організація «Українська Асоціація благодійників».

Виходячи із надзвичайно складного становища, в якому опинилося людство та Україна зокрема внаслідок всесвітньої туберкульозної пандемії, що важким епідемічним та соціально-економічним тягарем лягла на світове співтовариство, в тому числі – і на українську державу, відчуваючи високу громадянську відповідальність своїх організацій перед обличчям небезпеки, що її несе світові та народові України епідемія туберкульозу та з метою об’єднання зусиль у боротьбі із епідемією туберкульозу та асоційованими з ним соціально небезпечними хворобами в Україні та в інших країнах, Коаліції організацій “Зупинимо туберкульоз разом” здійснює свою діяльність за наступними напрямками:

– партнерство органів державної влади та неурядового сектору у боротьбі із туберкульозом в Україні.

– сприяння державі у виробленні та здійсненні державної політики в галузі боротьби із туберкульозом.

– мобілізація та координація дій всіх верств українського суспільства та міжнародної спільноти щодо протидії епідемії туберкульозу та ВІЛ-асоційованого туберкульозу в Україні серед дорослих і дітей.

– сприяння формуванню в Україні засад громадянського суспільства.

– представлення інтересів неурядових організацій, що опікуються проблемами подолання туберкульозу в Україні у зносинах із органами державної влади та місцевого самоврядування, іноземними урядами та міжнародними організаціями.

– захист прав та інтересів людей, хворих на туберкульоз та ВІЛ-асоційований туберкульоз, сприяння подоланню дискримінації та стигматизації хворих в суспільстві.

– сприяння у залученні позабюджетних коштів на заходи, спрямовані на подолання туберкульозу в Україні.

– організація і проведення масової інформаційно-просвітницької профілактичної протитуберкульозної кампанії серед різних верств населення.

– сприяння розвитку і підтримка в регіонах України різноманітних неурядових організацій, які системно спрямовують свою діяльність на протидію поширенню туберкульозу в Україні та формування здорового способу життя українського народу.

– сприяння у підвищенні суспільного статусу та соціального становища лікарів-фтизіатрів, популяризація професії “фтизіатр”, сприяння у соціальному захисті персоналу протитуберкульозних медичних закладів.

– сприяння формуванню в українському суспільстві відносин духовності, моральності, особистої відповідальності, доброти, доброзичливості і взаємопідтримки.