Наша місія

Фундація «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» заснована 16 травня 2000 року. Стратегічною ціллю Громадського Руху є сприяння боротьбі з епідемією туберкульозу в Україні, невідкладне та всеохоплююче підвищення санітарної обізнаності українців. Організація зараз нараховує більш як 5 тисяч активних членів. Члени Фундації входять до складу Національної Ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу при Кабінеті Міністрів України та робочі групи Міністерства охорони здоров’я України з питань протидії туберкульозу.

Діяльність Фундації здійснюється за наступними напрямками:

  • Робота з адвокації удосконалення законодавства України в галузі охорони здоров’я.
  • Громадський контроль за діяльністю влади у сфері охорони здоров’я України.
  • Інформаційно-освітня робота серед населення України з питань протидії туберкульозу та поєднаній інфекції туберкульоз-ВІЛ/СНІД.
  • Мобілізація усіх секторів суспільства на протидію епідемії туберкульозу.
  • Сприяння підвищенню соціального статусу працівників фтизіатрії в умовах епідемії туберкульозу в Україні.
  • Сприяння засобам масової інформації у висвітленні протитуберкульозної тематики.
  • Надання гуманітарної допомоги закладам охорони здоров’я, дитячим будинкам, тощо.

Це є головні напрямки роботи, але Громадський Рух не обмежується тільки ними. Фундація проводить активну роботу по профілактиці ВІЛ/СНІД серед населення, сприяє підвищенню фтизіатричних знань лікарів загальнолікувального профілю за активною участю спеціалістів Інституту фтизіатрії і пульмонології імені Ф.Г. Яновського Академії медичних наук України та провідних фахівців України в галузі фтизіатрії.

Фундацією вживаються усі доступні заходи, необхідні для подолання страшної недуги – туберкульозу.

З цією метою увага приділяється активізації співпраці з парламентарями України, урядовими структурами та іншими органами виконавчої влади, керівними органами і закладами Охорони Здоров’я, міжнародними організаціями, засобами масової інформації, неурядовими громадськими організаціями.

Громадський рух «Українці проти туберкульозу» здійсьнює свою діяльність згідно з діючими спільними програмами:

– з Кабінетом міністрів АР Крим, Вінницькою, Житомирською,Луганською, Київською обласними державними адміністраціями, Херсонською міською радою та іншими,

– з Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерством Оборони України, Міністерством освіти та науки, Державним комітетом телебачення і радіомовлення України, Державним комітетом України у справах національностей та міграції, Українським Державним центром соціальних служб для молоді, “Укрзалізницею”, Інститутом фтизіатрії і пульмонології Академії Медичних Наук України, Академією Аграрних Наук України, Асоціацією профспілок студентських організацій України, інститутом Психології та іншими організаціями.

Відповідно до Програм, Громадський рух розробляє протитуберкульозні інформаційно – просвітницькі матеріали для забезпечення усіх регіонів України, організує і встановлює інформаційні «стенди здоров’я», веде інформаційно – просвітницьку роботу через засоби масової інформації, організує акції і дні боротьби з туберкульозом, веде роботу пересувними флюорографами по моніторінгу захворюваності на туберкульоз в областях України, підтримує вітчизняні прикладні наукові розробки протитуберкульозної спрямованості, проводить конференції та круглі столи з участю провідних фтизіатрів, державних діячів та громадськості. Заслуговують особливої уваги програма “Дитинство без туберкульозу” і програма „Обережно – туберкульоз”, що реалізуються на усій території України.

В умовах епідемії туберкульозу в Україні Громадським рухом встановлені й оголошені в засобах масової інформації щорічні журналіські премії за кращу серію репортажів за тематикою для теле, радіо і для друкованих засобів масової інформації.

Також, з метою підтримки вітчизняних наукових зусиль, засновані й оголошені в засобах масової інформації щорічні іменні премії за кращу наукову працю в області прикладної фтизіатрії ім. проф. Яновского і прикладної фтизіохирургії ім. проф. Горовенка.