В березні 2003 року на території Київської області запроваджена програма “Здорова сім’я – здорова нація”, яка включала профілактику серед школярів захворювання на туберкульоз, соціально-психологічних вад, підвищення рівня професійної підготовки лікарів – педіатрів Київської області в частині новітніх сучасних методик розпізнання туберкульозу. За підсумками програми було проведено круглий стіл за участю народних депутатів України, керівних працівників міністерств та відомств, представників бізнесу, єпископа Православної Церкви з врученням призів працівникам мас-медіа – переможцям конкурсу на змістовнішу публікацію з питання туберкульозу, та персональних стипендій випускникам медичних вузів, які готувалися для роботи у туберкульозних диспансерах та мали відмінні показники у навчанні.
Протягом квітня-травня 2003 року Громадський рух «Українці проти туберкульозу» доклав значних зусиль до ініціації парламентських слухань “Епідемія туберкульозу в Україні та шляхи її подолання” 19.05.2003 р, прийняв активну участь у складі комісії по їх підготовці і проведенню, та доповів у Парламенті України серію конкретних пропозицій до зміни законодавства з цих питань.
В жовтні 2003 р. – березні 2004 р. Фундацією впроваджена програма «Підвищення рівня правової і санітарної обізнаності військовослужбовців строкової служби Збройних Сил України в умовах епідемії туберкульозу в Україні», метою якої були реалізація захисту прав військовослужбовців строкової служби Збройних Сил України на охорону здоров’я та підвищення правової та санітарної грамотності в умовах епідемії туберкульозу в Україні.
В рамках програми була проведена санітарно-інформаційна робота серед персоналу та пацієнтів Головного військового клінічного госпіталю Міністерства оборони України, підготовлені пропозиції щодо внесення змін та доповнень до діючої нормативної бази Збройних сил України щодо охорони здоров’я військовослужбовців строкової служби в частині профілактики і боротьби з туберкульозом, організовано проведення лекцій у Головному військовому клінічному госпіталі МО України із залученням провідних українських фахівців в галузі фтизіатрії, проведено круглий стіл у Головному військовому клінічному госпіталі МО України за участю представників Міністерства оборони України, Міністерства охорони здоров’я України, військових медиків, представників громадських організацій. За підсумками програми проведена прес-конференція.
Також для систематизації результатів моніторингів стану з захворюванням на туберкульоз у Збройних Силах, був створений і оснащений технікою моніторинговий центр профілактики туберкульозу серед військовослужбовців на базі Головного військового клінічного госпіталю Міністерства оборони України.